گرامرلی چیست؟

گرامرلی ابزاری ضروری برای هر دانشجو و استاد

گرامرلی چیست؟

گرامرلی پلت فرمی برای زبان های انگلیسی است که توسط شرکت گرامرلی در سال ۲۰۰۹ توسعه یافته است. از قابلیت های این پلت فرم غلط گیری گرامر انگلیسی، بررسی سرقت ادبی و تشخیص منابع مقاله و متن، بررسی غلط های املایی و واژگان متن است. افزونه ی گرامرلی بیش از ۴۵۰ نکته ی گرامری و بسیاری از نکاتی که نرم افزار Microsoft Word قابل به شناسایی نیست را بررسی می کند. پلت فرم گرامرلی در حال حاضر قابل نصب بر روی مرورگرهای موزیلا، سافاری و کروم است و برنامه ی گرامرلی برای نصب در ویندوز و نرم افزار آفیس نیز ارائه شده است.

افزونه ی گرامرلی می‌تواند در نوشتن متون و تصحیح اشتباهات املایی به شما کمک کرده و کم کم، باعث افزایش مهارت‌های نگارشی شما نیز می شود.به بیانی دیگر، گرامرلی می‌تواند نقش معلم زبان یا موسسه آموزشی را برای شما ایفا کند.

افزونه‌ی گرامرلی، افزونه‌ای رایگان است که متون نوشته شده‌ی شما را در همه جای اینترنت از جملع جی میل، فیس بوک و هر کجای دیگر اشتباهات تایپی و یا نگارشی شما را بررسی و مشخص کرده و همچنین به شما در اصلاح این غلط‌ها پیشنهادات کاربردی را ارائه می‌دهد که می تواند آموزنده نیز باشد و ویژگی منحصر به فرد افزونه ی گرامرلی در این است که در هر مورد، تنها گزینه‌ی درست را معرفی نمی‌کند، بلکه دلیل اشتباه تشخیص دادن را به شما توضیح می‌دهد و با این کار کمک بزرگی به شما در عدم تکرار این اشتباه می کند.

گرامرلی، متن ورودی را با بیش از ۴۵۰ قانون دستوری گرامری که نرم افزار آفیس قادر به شناسایی بیشتر آنها نیست، بررسی کرده و بخش‌های مختلفی را که اشتباه تشخیص می‌دهد، با خط قرمز مشخص کرده و با بردن نشانگر ماوس روی قسمت مشخص شده، اصلاحات پیشنهادی نمایش داده می شود. وبسایت گرامریار، بستر تهیه و استفاده از این افزونه را برای مردم ایران فراهم آورده است. تهیه آموزش های مختلف از نحوه ی استفاده و تهیه ی پلن های پریمیوم گرامرلی که می تواند در تهیه ی مقالات نقش به سزایی داشته باشد، از وظایف گرامرلی ایران بوده و به آن پایبند است.

شما به روش های مختلف می‌توانید یک متن را بررسی کنید:

  • می توانید یک متن کامل را در پنل کاربری خود در وب‌سایت گرامرلی آپلود کنید و به سرعت گرامرلی تعداد اشتباهات مشخص شده را نشان می‌دهد و علاوه بر آن به شکل گرافیکی کفایت آن‌ها را نشان داده و روش تصحیح آن را به شما پیشنهاد می‌کند. ضمن اینکه از مزایای حساب کاربری این است که می‌توانید متون را ذخیره کرده و در موارد مورد نیاز مجددا به آن مراجعه کنید. همچنین گرامرلی به صورت هفتگی گزارشی از عملکرد شما در ترجمه و استفاده ی صحیح از عملکرد شما را برایتان می فرستد.
  • شما همچنین می توانید در جایی مثل قسمت ترجمه ی گوگل (گوگل ترنسلیت) یا جای دیگری متن را بررسی کرده و اشکالات خود را ببینید.
  • یا از نرم افزار ویندوز یا آفیس استفاده کنید.
  • همچنین به تازگی نسخه ی آیفون و اندروید گرامرلی نیز عرضه شده است. برای راهنمایی استفاده از نسخه های تلفن همراه گرامرلی، به صفحه راهنمای نسخه موبایل گرامرلی مراجعه کنید.

عضویت در گرامرلی بسیار ساده است. کافیست با کلیک بر روی دکمه ی زیر وارد صفحه عضویت شده و پس از دانلود اتوماتیک و نصب آن، اطلاعات خود را وارد کرده و از امکانات بی نظیر آن بهره مند شوید.

نسخه ی پریمیوم گرامرلی تمامی امکانات آن را برای شما فعال می کند. یکی از خصوصیات بارز نسخه ی پریمیوم گرامرلی این است که اگر چند جا در متن مقاله ی شما لغات مشابهی را پیدا کند، لغات جدیدی را با توجه به محتوای متن شما به جای آن پیشنهاد می‌دهد تا تنوع یاDiversification  در متن شما حفظ شود. این ویژگی ایست که می تواند نمره رایتینگ شما را در آیلتس و تافل و دیگر آزمون‌ها تا حد قابل توجهی ارتقا دهد و در پذیرش مقاله ی شما توسط ژورنال های انگلیسی موثر باشد.

برای راهنما های استفاده از این افزونه بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید.